• VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Stanowicach

           18 września 2018r na terenie Orlika przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbył się VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Impreza odbywała się pod patronatem Moniki Wielichowskiej Posła na Sejm RP i Wiesława Kiliana Senatora RP.  Swoją obecnością zaszczycili nas również włodarze Miasta i Gminy Strzegom burmistrz Zbigniew Suchyta i zastępca Wiesław Witkowski. Organizatorami turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz PSP im. Jana Brzechwy w Stanowicach .

        W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów z gminy Strzegom. Mecze odbywały się w 2 grupach. Z każdej z nich wyłoniono 2 najlepsze drużyny. Z grupy A awansowali  uczniowie z PSP Jaroszów oraz Stanowic,  z grupy B – piłkarze z  PSP nr2 i 4 w Strzegomiu . Rozgrywki finałowe były bardzo zacięte i dostarczyły widzom wiele emocji, jednak o końcowym zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Najlepiej poradziła sobie drużyna z PSP nr 2 w Strzegomiu, która wygrała cały turniej. Kolejność pierwszej czwórki wyglądała następująco:
  I miejsce - PSP nr 2 w Strzegomiu
  II miejsce - PSP Jaroszów

  III miejsce - PSP nr 4 w Strzegomiu                                      IV miejsce – PSP Stanowice
  Zwycięskie  drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a opiekunowie dyplomy za przygotowanie uczniów do turnieju . Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne : statuetkę  dla najlepszego bramkarza otrzymał Wiktor Szerszeń z PSP nr 4, najlepszym  piłkarzem został  Aleksander Stasiuk z PSP Stanowice, statuetki dla najlepszego strzelca przyznano Jakubowi Komorniczakowi z PSP nr 2, Marcinowi Wićko z PSP Jaroszów oraz Wiktorowi Pączek z PSP Olszany.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

                                                       Organizatorzy